سرویس تسهیم در لحظه کیف پول دیجیتال بهار ، یک راه‌حل کاربردی برای شما و شرکا

فرض کنید دارای کسب و کار رزرو اقامتگاه یا اجاره مراکز بومگردی هستید. در این کسب و کار، با شرکای مختلفی همکاری میکنید که بایستی درصد سهم مربوط به ذی‌نفعان را بلافاصله پس از انجام رزرو، به حساب هریک از آنها واریز نمایید. راه حل چیست؟

امروزه تمایل به استفاده از سرویس کیف پول دیجیتال برای انجام تراکنش های مالی، رو به افزایش است. کاربران با استفاده از گوشی تلفن همراه و یا کامپیوتر، می‌توانند اقدام به انجام تراکنش‌های مالی خود نموده و پرداخت‌های خود را از طریق کیف پول مدیریت نمایند. کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند. آنهایی که مبتنی بر زیرساخت بانکداری متمرکز (Core Banking) هستند، قابلیت‌های بسیار گسترده‌تری نسبت به کیف پول‌های مبتنی بر سوئیچ دارند. یکی از این ویژگی‌ها سرویس تسهیم است که راه حلی کاربردی برای مسائل پرداخت گروهی ارائه می‌دهد.

برخی از کسب و کارها ممکن است حالت چند فروشندگی داشته و یا دارای شرکا و ذی‌نفعان مختلفی باشند. تا پیش از ظهور سرویس تسهیم، کسب و کارها مجبور بودند که تا پایان انجام تراکنش صبر کرده و پس از 24 ساعت که مبلغ به حساب صاحب درگاه واریز شد، سپس از محل حساب خود با تک تک شرکا و ذی نفعان، تسویه را انجام دهند. این فرآیند علاوه بر زمان بر بودن، خالی از اشکال نبوده و با پیچیده‌تر شدن عملیات حسابداری، احتمال خطای انسانی را نیز بالا می‌برد. علاوه بر این، هنگامی که کل مبالغ به یک حساب واریز می شود، موجودی، بیشتر از درآمد واقعی نمایش داده خواهد شد که از نظر ممیزی مالیاتی، مشکلاتی را نیز به همراه خواهد داشت. اینجاست که نقش تسهیم در فرآیند تسویه کسب و کارها حائز اهمیت خواهد شد. امروزه با پیشرفت فناوری‌های حوزه پرداخت، این کار با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

سرویس تسهیم، با کمک به کسب و کارها، آنها را از مشکلات تسویه با شرکا و تامین کننده های مختلف نجات می دهد. تسهیم وجه، به معنای سهم‌بندی وجوه بین حساب‌های مختلف است. به عبارت دیگر، تسهیم به معنای تقسیم مبالغ تراکنش به چند حساب بانکی با نسبت‌های خاص از پیش تعیین شده، بین شماره شباهای مختلف بانکی است که می‌توان مبالغ تراکنش را با درصدهای دلخواه، مابین حساب‌های اعلام شده تقسیم کرد. فرآیند استفاده از تسهیم بسیار ساده است. به این شکل که پذیرنده ابتدا بایستی به معرفی شماره شباهای شرکا یا ذی‌نفعان، در پنل خود اقدام کند و درصد سهم هر یک از آنها را از تراکنش‌ها مشخص نماید. سپس، هر زمان تراکنشی اتفاق افتاد، سیستم به صورت خودکار انتقالات مالی را انجام خواهد داد. سرویس تسهیم وجه در مجموعه‌های چند فروشگاهی که دارای صدها و هزاران ذی‌نفع هستند، اهمیت خود را نشان می‌دهد.

از دیگر مزایای استفاده از سرویس تسهیم می‌توان به کاهش چشمگیر هزینه‌های حسابداری مالی اشاره کرد. از جمله هزینه‌های قابل توجه در شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری، هزینه‌های مربوط به حسابداری و رسیدگی به امور مالی کارمندان و شرکاء است. به کمک سرویس تسهیم، بدون نیاز به داشتن واحد حسابرسی برای محاسبات مالی، یا حساب کتاب دستی توسط پذیرنده (ذینفعان) برای هر مبلغ تراکنش و یا تراکنش های ماهانه پذیرنده، مبالغ به صورت سیستمی و اتوماتیک و بدون بروز هیچگونه خطای فردی به حساب‌های ذینفعان به صورت جداگانه واریز می‌شود. در واقع قابلیت تسهیم صاحبان کسب و کارها را یاری می‌دهد تا بدون دخالت نیروی انسانی، کاملاً دقیق، سریع و با برنامه‌ریزی مشخص بتوانند منابع درآمدی خود را مدیریت کرده و همچنین واریزی‌های مالی خود را میان شرکاء تقسیم کنند. بنابراین از آن‌جا که تسهیم، یک سرویس خودکار است، می‌تواند هزینه‌های حسابداری شرکت‌ها را به حد چشمگیری کاهش داده و موجبات رضایتمندی کارمندان و افراد ذی‌نفع شرکت را فراهم آورد.

شما می‌توانید با تعریف حساب‌های شرکای تجاری خود و یا زیرمجموعه‌های کسب‌وکارتان همچون؛ بازاریابان فروش، اساتید آموزشی، کارمند شرکت و یا متخصصین فنی پشتیبانی فروش، میزان سهم واریزی به هر حساب به صورت ثابت و متغیر (درصدی/ریالی) را تعیین نموده و به راحتی تمامی مبالغ ورودی حاصل از فروش را تسهیم نمایید. در مثال کسب و کار رزرو اقامتگاه، حسابداری آنها به این‌ صورت است که بایستی پس از دریافت وجه از مشتری، سهم خود را از فروش جدا کرده و الباقی مبلغ را به حساب صاحب ویلا یا هتل پرداخت نمایند. به کمک سرویس تسهیم، تمام این فرآیند به صورت خودکار انجام خواهد شد. به این ترتیب که بعد از انجام عملیات پرداخت توسط مشتری، وب‌سایت ارائه دهنده‌ی سرویس رزرو اقامتگاه، به‌صورت هم‌زمان درصد حق‌الزحمه‌ی خود را از آن فروش مستقیماً دریافت می‌کند و الباقی وجه را به صاحبان هتل‌ها و ویلاها واریز می‌نماید.

زیرساخت شرکت تجارت الکترونیک بهار، سال‌هاست که با بهره‌مندی از سیستم اختصاصی بانکداری متمرکز (Core Banking) خود، خدمات و راهکارهای گوناگونی را در حوزه‌های مختلف بانکداری متمرکز، سامانه‌های وفاداری، پرداخت‌های الکترونیکی و کیف پول دیجیتالی در اختیار افراد، سازمان‌‌ها و فعالان کسب و کار قرار می‌دهد. این شرکت همچنین امکان بهره‌مندی از سرویس تسهیم را نیز برای مشتریان خود فراهم ساخته است. کسب‌وکارهای شراکتی برای مدیریت و تسهیم دریافتی‌های خود از فروش محصولات، خدمات و سرویس‌های ارائه شده می‌توانند از سرویس تسهیم شرکت بهار استفاده نمایند.

پی‌نوشت: این مقاله با اندکی تغییر در پایگاه خبری راه پرداخت نیز منتشر شده، که از طریق لینک زیر قابل مشاهده است.

Leave a Reply